Історія зерносушильного ринку. Види та особливості конструкцій
У століття нових технологій і прогресу потрібно активно вивчати та приймати останні тренди, які нам дають виробники. Далі піде мова про зерносушильне обладнання для сушіння різних культур: ячмінь, рапс, рис, кукурудза, соя, соняшник та інші.
Найчастіше аграрії цікавлять наступні питання: Як максимально використовувати технології 21 століття?; На що слід звертати увагу при роботі на зерносушильних агрегатів?; Які показники виходять на перший рядок для аграріїв?.
Потрібно чітко і згідно з потребами, виокремлювати критерії вибору зерносушарок, адже вони мають чимало різновидів. Серед них: горизонтальні сушарки, сушарки конвеєрного типу, шахтні зерносушарки, мобільні зерносушарки, карусельні зерносушарки, модульні зерносушарки, баштові зерносушарки та інші.
Сушарка конвеєрного типу – машина розроблена в 50-60 роках. Сьогодні її намагаються позиціювати як універсальний агрегат для сушіння зернових та олійних культур.
Плюси та мінуси цієї установки:
Серед позитивних моментів це її габарити, досить швидкий монтаж і невеликі вкладення на будівельні роботи.
Недоліки цього типу машин – складна конструкція з безліччю обертових елементів (напрацювання на знос), чим більше вузлів і механізмів, тим більша ймовірність відсотка ламання.
Також недоліком є і відсутність можливості утеплення сушарки, що дає певні складності при роботі в холодну пору року.
Крім того, конвеєрну сушарку необхідно доукомплектувати норією, що несе додаткові витрати.
Карусельна зерносушарка – це тренд Радянського Союзу, вона призначена для сушіння невеликих обсягів фуражу.
Плюси та мінуси цієї установки:
Плюс машини такого типу в можливості роботи з травами, і відносно доступній ціні.
А ось негативних моментів набагато більше: рівномірність просушування зерна на низькому рівні, немає можливості охолоджувати зерно, необхідно доукомплектувати об’єкт силосом охолодження, що збільшує витрати покупця.
Крім того, зазвичай потрібно мати на увазі, що витрати на будівництво і монтаж такої сушарки досить високі, це близько 20-30% від вартості, і в обов’язковому форматі потрібен навіс, а це знову додаткові кошти.
Модульна зерносушарка або як її називають в народі – американка, прийшла до нас від її родоначальників з Північної Америки. Там такий тип сушарок досить популярний у зв’язку з низькою вартістю паливно-мастильних матеріалів та електрики.
Плюси та мінуси цієї установки:
Такі сушарки мають високий рівень споживанням палива та електроенергії, так само тут є велика кількість редукторів, які необхідно обслуговувати та звичайно установка і монтаж потребує часу і фінансових витрат.
Шахтні зерносушарки – це потужні продуктивні агрегати для сушіння великого обсягу зерна в потоці.
Плюси та мінуси цієї установки:
Машини відрізняються тим, що у них мінімальні витрати на паливно-мастильні матеріали та електроенергію, гарна якість висушеного продукту і просте обслуговування.
До недоліків можна віднести значні інвестиції при будівництві, витрати на проєктні роботи, необхідність додаткового обладнання.
Мобільні зерносушарки – цей тип сушарок дуже популярний в Європі, в Росії, їх почали активно застосовуватися у 2000 роках, і досі вони вважаються одними з найбільш зручних і простих видів зерносушарок.
Плюси та мінуси цієї установки:
Невелика витрата палива, мінімум витрат електроенергії з можливістю роботи від ВВП трактора, навіть в полі, швидкий монтаж, можливість працювати в холодну пору року при системі підігріву палива (є в певних марках сушарок), не потрібно проєктів, погоджень і сертифікатів, ліквідна на вторинному ринку, внаслідок довгого терміну роботи та наявності шасі, відсутності додаткового обладнання (норії, завальні ями, транспортери й т.д.) – це все ті плюси, якими хваляться виробники мобільних агрегатів. До мінусів – неможливість сушити дуже великі обсяги, хоча є можливість встановити кілька машин, але в таких випадках покупцеві краще дивитися в бік шахтних сушарок.
Таким чином, можна зробити короткий висновок про те, що потрібно підбирати сушарку саме під свої можливості та потреби та виходити зі своїх цілей та завдань.