Переваги та недоліки різних видів зерносушарок

фото зерносушарки, зерносушильний парк, сушка зернового матеріалу, сушарка для приміщення цеху

Переваги та недоліки різних видів зерносушарок

    Для зниження втрат зерновиробники, використовують зерносушильний парк, здатний в агротехнічні терміни висушити до кондиції по вологості весь валовий збір зерна. Адже сушка зернового матеріалу є найбільш відповідальною операцією післязбиральної обробки. Як правило, у зернового матеріалу після збирання підвищена вологість (27-30%) і значна засміченість (20-30%).

    Залежно від видів вирощуваних культур і призначення зерна, господарства оснащуються різними видами зерносушарок. Серед найпоширеніших сушарок шахтні, барабанні, колонкові, карусельні. Серед менш представлених агрегатів для зняття вологості зерна рециркуляційні, підлогові, камерні, жалюзійні, мобільні і стелажні.

    В попередніх матеріалах ми вже розглядали їх короткий опис. Зараз пропонуємо до уваги певні переваги та недоліки найпопулярніших зерносушарок.

Шахтні сушарки

    Головна перевага шахтних зерносушарок – можливість в одній шахті сушити будь-які культури. До того ж, ці сушарки досить економічні в роботі, в них можна доводити до потрібної кондиції зерно з будь вихідною вологістю, а при рекуперації теплого повітря знижуються витрати на паливо.

    Принцип роботи шахтної зерносушарки полягає в переміщенні зерна по коробах всередині шахти, де воно постійно обдувається нагрітим повітрям і швидко втрачає вологу. Потім нагріте зерно охолоджується повітрям з вулиці, а в сушарках з рекуперацією нагріте охолоджуюче повітря змішується зі спеціально нагрітим теплоносієм для прогріву матеріалу і економії палива.

    Важливою перевагою сушарок цього типу є те, що матеріал сушиться не продуктом згоряння палива, а нагрітим повітрям. Це покращує зберігання зерна і безпеку всієї конструкції.

    Саме стаціонарні шахтні сушарки встановлюються на елеваторах і переробних підприємствах найчастіше. У них, по суті, немає технологічних недоліків, і єдиний фактор, який змушує багатьох власників розглядати інші варіанти – досить висока ціна.

Баштові сушарки

    Ці сушарки ще більш економічні в роботі, ніж шахтні, і дуже прості в обслуговуванні і управлінні. Однак одна сушарка може використовуватися тільки для обробки однієї культури, що сильно обмежує їх застосування. Крім того, сітки, на яких лягає зерно в башті, потрібно регулярно чистити, а сама сушка здійснюється тільки продуктами згоряння.

    Вважається, що баштові сушарки – це кращий варіант для підприємств, що займаються вирощуванням і обробкою однієї тільки кукурудзи.

Карусельні сушарки

    Головне достоїнство сушарок цього типу – м’який режим сушіння, що забезпечує високу якість зберігання зерна. Крім того, карусельні сушарки дешевше баштових і шахтних. Їхній головний недолік – низька продуктивність, через яку вони не встановлюються на великих комплексах, а також неможливість повного відділення сухого зерна на решітці.

Барабанні сушарки

    За своїми експлуатаційними характеристиками барабанні сушарки близькі до карусельних. Вони також забезпечують невисоку продуктивність (до 8-10 т / год) при досить великій площі розташування і високій вартості. Вони відрізняються універсальністю роботи з різними культурами і простотою обслуговування.

Конвеєрні сушарки

    Конвеєрна зерносушарка, як правило, застосовується на зернопереробних підприємствах, на яких матеріал сушиться в приміщенні цеху і паралельно з процесом сушіння транспортується між технологічними ділянками. З цим пов’язані переваги і недоліки всієї конструкції: конвеєр займає значну площу, може перебувати тільки в приміщенні і забезпечує відносно невисоку продуктивність.

    Водночас, сушка з пониженням вологості з 20% до 14% здійснюється в один прохід, а сам агрегат може працювати в тому числі на твердому паливі.

Мобільні сушарки

    Пересувні сушарки випускаються багатьма виробниками вони досить зручні. Втім інвестиції на одиницю продуктивності такої сушарки досить високі, як і вимоги до якості палива в них. Такі установки найбільше підходять для невеликих підприємств або для обслуговування декількох віддалених один від одного токів.

    З імпортних сушарок найбільш відомі установки виробництва Mecmar, Fratelli, Zaffrani. Цікаво, що всі вони виробляються в Італії.

    Ціна мобільного зерносушарки залежить від розмірів, продуктивності і марки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переваги та недоліки різних видів зерносушарок Переваги та недоліки різних видів зерносушарок